Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie "Raz Do Roku"

Nasze stowarzyszenie powstało w kwietniu 2018r. w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie), jednak nasza działalność rozpoczęła się już kilka lat temu, a dokładniej w 2013r.

Jesteśmy niewielką grupą osób, która lubi działać w sferze kultury, a jeśli przy okazji możemy komuś pomóc, wykorzystujemy taką możliwość. Uważamy, że przerośnięte struktury bardzo często obumierają w szybkim tempie, dlatego stawiamy na jakość, a nie ilość.

Wszystko zaczęło się od organizacji charytatywnych koncertów świątecznych „Raz Do Roku” przez obecnego szefa Stowarzyszenia, Macieja Zielińskiego. Po zebraniu składu muzyków podjęliśmy decyzję, aby w trakcie imprezy przeprowadzać zbiórkę pieniędzy, aby wspomóc Dom Dziecka w Brodnicy.

Koncert z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu. Ponadto zaczęliśmy działać także na innych polach. W związku z tym zdecydowaliśmy się na założenie stowarzyszenia, aby mieć więcej możliwości do działania.

Począwszy od 2017r., z inicjatywy jednej z obecnych zastępczyń szefa, Gosi Wierzbowskiej, organizujemy także coroczny, ogólnopolski zlot czytelników powieści kryminalnych „Zlot w Lipowie” (dawniej „Śladem Powieści Katarzyny Puzyńskiej”). Katarzyna Puzyńska osadziła bowiem swoją sagę kryminalną w okolicach, jak i w samej Brodnicy. Impreza przyciąga do Brodnicy i okolic setki fanów, promując czytelnictwo oraz nasz region.

Realizujemy swoje kolejne pomysły na miarę naszych możliwości. Swoimi oddolnymi działaniami chcemy pokazać innym, że każdy może zrobić więcej, niż mu się wydaje. My również byliśmy jednostkami, którym wydawało się, że mogą niewiele, jednak okazało się, że wspólnie możemy więcej. Zamiast marudzić na otaczającą rzeczywistość bierzemy sprawy w swoje ręce i próbujemy tworzyć takie wydarzenia, w których sami chcielibyśmy uczestniczyć.

Mamy nadzieję, że pewnego dnia i Ty spędzisz miło czas na jednym z naszych wydarzeń. Serdecznie Cię do tego zachęcamy! 🙂